Libero W Siatkówce

Kto to libero w siatkowce? Wiem o takiej pozycji ale nie zabardzo wiem o co w niej chodzi... To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać 1 ocena Najlepsza odp: 100% Najlepsza odpowiedź Libero – zawodnik w piłce siatkowej, którego zadaniem jest tylko gra obronna. Ubrany jest w koszulkę innego koloru, dla odróżnienia od pozostałych graczy. Może brać udział jedynie w grze obronnej oraz przyjęciu zagrywki i nie wolno mu atakować z żadnego miejsca boiska i strefy wolnej, jeżeli w momencie kontaktu z piłką ta ostatnia jest powyżej górnej taśmy siatki. Nie może też zagrywać, blokować czy podejmować próby bloku. Odpowiedzi bunia0008 odpowiedział(a) 15. 06. 2011 o 20:13 Zgadzam się z Luśka1997:D Animal13 odpowiedział(a) 15. 2011 o 20:04 ktoś kto przyjmuje serwy, podbija piłki ale nie wykonuje serwów i nie plasuje;D czyli nie ścina;D Libero to osoba, która posiada odmienną koszulkę, jednak musi być taka sama jak reszty zespołu. Różni się najczęściej kolorem. Zadaniem libero jest bronienie piłek.

Libero w siatkówce kto to

Nie może on serwować, atakować, grać w pierwszej linii ani wystawiać sprzed linii 3 metra oraz blokować. Zmienia się on ze środkowym podczas gdy drużyna utraci serwy, schodzi gdy według przejścia musiałby przejść do pierwszej linii. Libero nie może być też kapitanem zespołu. blocked odpowiedział(a) 16. 2011 o 08:40 słodka dała wszystko. ;p EKSPERT resoviaczka odpowiedział(a) 16. 2011 o 11:59 wejdź tutaj [LINK] i tam weź pobierz przypisy i tam jest wszystko blocked odpowiedział(a) 16. 2011 o 13:53 -ktoś kto przyjmuję piłki -nie wykonuje ataków ani plasów -ma inną koszulą niż reszta zespołu, aby łatwiej rozpoznać libero Zaku2000 odpowiedział(a) 10. 10. 2015 o 16:17 Libero tylko przyjmuje i moze atakowac i zmienia sie gdy srodkowy miałby przyjmowac Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź? lub Polecamy Siatkarska Liga Mistrzów Najświeższe informacje - grupy, składy drużyn i wyniki spotkań. Kibicuj swojej ulubionej drużynie!

kobiety: Valeriya Məmmədova, Fabi, Paola Cardullo, Brenda Castillo, Yūko Sano, Stacy Sykora, Paulina Maj-Erwardt, Mariola Zenik, Maria Stenzel. Zobacz też [ edytuj | edytuj kod] atakujący przyjmujący rozgrywający środkowy Przypisy [ edytuj | edytuj kod] Linki zewnętrzne [ edytuj | edytuj kod] zmiany wprowadzone przez 31 Kongres FIVB

Libero to jedna z pozycji w siatkówce halowej, która została wprowadzona w 1998 roku. Siatkarz występujący na tej pozycji nie zagrywa, nie atakuje ani nie blokuje. Jego zadaniem jest przyjmowanie zagrywek przeciwnika oraz gra w obronie. Źródło: Kim właściwie jest libero? Osoby, które nie znają się zbyt dobrze na siatkówce, podczas oglądania meczu często pytają: dlaczego ten zawodnik gra w innej koszulce? No właśnie. Kim tak właściwie jest libero? To zawodnik, który odpowiedzialny jest za przyjęcie i grę w obronie. Ubrany jest w koszulkę innego koloru, aby odróżniał się od pozostałych zawodników. Może grać jedynie w linii obrony, najczęściej ustawia się w piątej strefie. Gdy przechodzi do linii ataku, zbiega z boiska, a jego miejsce zajmuje jeden z graczy występujących na pozycji środkowego. Pozycja libero została wprowadzona do siatkówki halowej w 1998 roku, a jej pomysłodawcą był ówczesny prezydent FIVB Ruben Acosta. Uważał, że taka pozycja zwiększy możliwości drużyny w grze obronnej, a co za tym idzie – wpłynie na zwiększenie ilości akcji.

Libero w siatkowce

Libero nie wolno również atakować ani blokować. Bywa jednak, że w czasie akcji libero wyręczają rozgrywającego i wystawiają piłkę. Co ważne, zastępowanie siatkarzy z innych pozycji na boisku przez libero nie jest wliczane do zmian regulaminowych. Możliwa jest nawet tak zwana gra "na dwóch libero", którzy rotacyjnie pojawiają się na parkiecie. Libero – elementy wyposażenia W przypadku libero ćwiczenia z piłką siatkową obejmują przede wszystkim przyjęcie zagrywki oraz różnego rodzaju interwencje w obronie. Szczególny nacisk kładzie się więc na odbicia sposobem dolnym. Siatkarz grający na tej pozycji nie musi być wysoki, powinien być natomiast zwinny i dobrze wyszkolony technicznie. Musi również dobrze przewidywać przebieg zdarzeń na boisku, by ustawić się w odpowiednim miejscu. Gra w obronie często wymaga od niego wykonywania padów, dlatego powinien umieć w odpowiedni sposób je wykonywać. Ofiarna gra w obronie wiąże się z ryzykiem kontuzji i urazów, stąd libero często występują z ochraniaczami na kolana, a czasami także i na łokcie – mają chronić ich przed stłuczeniami i otarciami.

  • Co to znaczy libero?(siatkówka) - Zapytaj.onet.pl -
  • Gra libero w siatkówce
  • Libero w siatkówce zasady
  • Libero w siatkówce free
  • Libero w siatkówce illinois
  • Libero w siatkówce e
  • Libero w siatkówce 1

Libero w siatkówce dallas

Znani zawodnicy Wyróżniającymi się siatkarzami grającymi na tej pozycji są: Jenia Grebennikov, Sergio Dutra Santos, Erik Shoji, Aleksiej Wierbow i Paweł Zatorski. Z kolei wśród siatkarek warto wyróżnić: Fabi, Yuko Sano, Monicę De Gennaro, Brendę Castillo i Paolę Cardullo.

Obuwie siatkarskie dla libero W przypadku butów do siatkówki dla libero nieco mniej ważna jest amortyzacja, gdyż siatkarze z tej pozycji rzadziej wykonują wysokie wyskoki. Jak w przypadku innych zawodników, istotna jest natomiast stabilizacja stopy. Obuwie dla libero musi jednak cechować się również dużą przyczepnością, która jest bardzo ważna przy przyjęciu zagrywki. Wizualnie libero wyróżnia się także na boisku innym kolorem koszulki niż reszta drużyny. Jak każdy zawodnik, tak i on musi jednak posiadać odzież oznaczoną własnym numerem.

l odpowiedział(a) 23. 2011 o 15:35 Libero – zawodnik w piłce siatkowej, którego zadaniem jest tylko gra obronna. Ubrany jest w koszulkę innego koloru, dla odróżnienia od pozostałych graczy EKSPERT resoviaczka odpowiedział(a) 23. 2011 o 17:03 koleżanki już wszystko wyjaśniły;) a ja powiem bardzo prosto tzn nie ja tylko Igła (libero) -Jestem facetem od czarnej roboty. ;) darusia9 odpowiedział(a) 26. 2011 o 14:42 Libero to najniższy zawodnik z drużyny Uważasz, że ktoś się myli? lub Polecamy

W czerwcu 2008 roku na 31. kongresie FIVB wprowadzono zmiany: od tej pory szkoleniowcy powołują drużyny liczące 14 zawodników, w których jest miejsce dla dwóch libero (wyjątkiem są turnieje igrzysk olimpijskich, na których wciąż obowiązuje poprzednia formuła). Początkowo mogli oni wymienić się tylko raz w trakcie meczu. Od 2011 roku gracze na tej pozycji mogą występować naprzemiennie, liczba zmian między nimi jest nieograniczona. O genezę wprowadzenia pozycji libero w siatkówce zapytałem trenera Ireneusza Mazura, który był selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy w latach 1998-2000, czyli w momencie, gdy te zmiany wchodziły w życie: – To był ciekawy moment w siatkówce, ciekawy dla reprezentacji Polski i również dla mnie – trenera, który musiał się zderzyć z zupełnie nowym elementem gry i wprowadzić zawodników na tę pozycję. Sytuacja nie była prosta, bo zmiany następowały bardzo dynamicznie i trudno się było do nich przygotować. Nie było wówczas czegoś takiego jak proces szkolenia, specjalne treningi dla zawodników libero.