Zielona Karta Onkologiczna

  1. Zielona karta onkologiczna di
  2. Kwiaciarnia zielona
  3. Zieloną karta onkologiczna forum
  4. Zielona karta onkologiczna de
  5. Zielona gora

Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego (potocznie: zielona karta DiLO) została wprowadzona 1 stycznia 2015 roku wraz z pakietem onkologicznym – grupą przepisów mających na celu poprawę diagnostyki i usprawnienie leczenia raka w Polsce. Szybka terapia onkologiczna dedykowana jest Pacjentom, u których lekarze podejrzewają lub stwierdzą nowotwór złośliwy oraz chorym w trakcie leczenia onkologicznego. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w dostępie do leczenia w ramach szybkiej terapii onkologicznej. Diagnostyka i leczenie w ramach pakietu onkologicznego nie są także objęte limitami przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oznacza to, że NFZ zapłaci szpitalom za wykonanie wszystkich niezbędnych procedur w danym roku, a każdy pacjent onkologiczny otrzyma niezbędne leczenie. Sprawdź komu przysługuje i jak działa karta DiLO. Karta DiLO – wygląd i cel Początkowo zielona karta diagnostyki i leczenia onkologicznego liczyła aż 8 stron. Zawierała rubryki z objawami czy wynikami badań. Od lipca 2017 roku została ograniczona – obecnie zielona karta DiLO składa się z dwóch stron.

Zielona karta onkologiczna di

Uwaga! Zielonej karty nie dostaniemy w prywatnym gabinecie onkologicznym. Ma ona swój numer i jest ważna tylko wtedy, gdy ma pieczęć i podpis lekarza stawiającego rozpoznanie oraz pieczęć poradni lub szpitala, w której postawiono rozpoznanie. Mogą ją dostać także pacjenci, którzy rozpoczęli leczenie przed 1 stycznia 2015 roku. Uwaga! Karta jest własnością pacjenta, ale dokument wypełniają lekarze. Gdy go zgubimy, możemy prosić o wydanie duplikatu. Z odtworzeniem nie powinno być problemu, bo kopię ma lekarz POZ i poszczególne placówki, do których trafimy. 2 Postępowanie Z kartą zgłaszamy się do poradni specjalistycznej i okazujemy ją w okienku rejestracyjnym. Od tego momentu w ciągu czterech tygodni powinno być potwierdzone lub wykluczone podejrzenie nowotworu złośliwego. W dziewięć tygodni przeprowadzone powinny być wszystkie badania niezbędne do rozpoczęcia leczenia. Ministerstwo Zdrowia szacuje, że z zieloną kartą pacjent zostanie przyjęty do poradni specjalistycznej w ciągu dwóch tygodni.

Uwaga! Koordynator opiekuje się chorym tylko w trakcie leczenia onkologicznego. 4 Notatki przed wizytą Przed wizytą u lekarza rodzinnego warto spisać wszystkie pytania i wątpliwości w notesie. Tym sposobem ułatwimy lekarzowi pracę i postawienie diagnozy. Dokładnie opiszmy objawy, czas ich trwania, sposób przebiegu, okresy nasilania. Podajmy, na co chorujemy przewlekle, jakie leki, zarówno recepturowe, jak i te dostępne bez recepty zażywamy, i w jakich dawkach i czy na stałe. Pamiętajmy, by powiedzieć lekarzowi o przypadkach nowotworów w rodzinie, w jakim wieku rozpoznano nowotwór u tej osoby i jaki jest stopień pokrewieństwa. Podczas wizyty zapytajmy lekarza, na co dokładnie chorujemy, jakie badania musimy wykonać, jak będzie wyglądać leczenie, jak długo będziemy dochodzić do zdrowia, jakie są rokowania. Czy podczas leczenia będzie trzeba przestrzegać jakiejś specjalnej diety? Pytajmy też o zalecenia podczas terapii, np. dotyczące stosowania leków, ich skutków ubocznych i powikłań, które mogą pojawić się podczas terapii.

Kwiaciarnia zielona

  1. Zielona karta onkologiczna 2019
  2. Zielona karta onkologiczna bydgoszcz
  3. Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim, Chłapowskiego 45 63-400 - Administracja skarbowa, numer telefonu
  4. Bohaterów monte cassino
  5. Zielona karta onkologiczna 2018
  6. Wyborcza.pl
  7. Musi zielona
  8. Zielona karta onkologiczna sd
  9. Dzień dobry po japońsku song
  10. UM Zielona Góra: ZMIANY W PRACY URZĘDU MIASTA ZIELONA GÓRA - AKTUALIZACJA | Zielona Góra

Jego głównym zadaniem jest zapewnienie przepływu informacji na wszystkich etapach terapii, tak aby leczenie było dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zadania koordynatora: koordynuje plan leczenia pacjenta ustalony przez konsylium, dba o to, aby dokumentacja związana z kartą diagnostyki i leczenia pacjenta była kompletna ( aby zawierała potwierdzenia wykonania świadczeń i zakończenia danego etapu leczenia), udziela pacjentowi wszystkich niezbędnych informacji związanych z leczeniem onkologicznym. Koordynator towarzyszy pacjentowi aż do zakończenia leczenia. Następnie pacjent (wraz z dokumentacją i zaleceniami) przechodzi pod opiekę lekarza specjalisty. Jeśli jego stan zdrowia się nie pogorsza i potwierdzają to wyniki badań, pacjent – z programem opieki długofalowej – jest kierowany do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), który ponownie staje się jego lekarzem prowadzącym. Funkcja koordynatora powstała po to, aby ułatwić pacjentowi przechodzenie przez poszczególne etapy leczenia.

Zieloną karta onkologiczna forum

Pakiet onkologiczny / Dla Świadczeniodawcy / Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) – finansujemy zdrowie Polaków Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Ogólna instrukcja użytkownika DiLO Instrukcja postępowania w celu uzyskania dostępu do systemu Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego. źródło - Departament Informatyki Wydawanie kart DiLO Szczegółowe instrukcje postępowania związanego z wydaniem kart DiLO w podstawowej opiece zdrowotnej, ambulatoryjnej opiece specjalistycznej i leczeniu szpitalnym. Kolejne etapy rejestracji kart DiLO Szczegółowe instrukcje postępowania związanego z dalszymi etapami rejestracji kart DiLO wydanych w podstawowej opiece zdrowotnej, ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, profilaktycznych programach i leczeniu szpitalnym.

Kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego może wydać, w przypadku podejrzenia nowotworu złośliwego, także lekarz specjalista w poradni ambulatoryjnej (AOS). Pacjent może otrzymać kartę także w szpitalu – jeśli w wyniku hospitalizacji (nawet niezwiązanej z chorobą nowotworową) zostanie u niego wykryty nowotwór złośliwy. W takim przypadku warunkiem wydania karty jest potwierdzenie diagnozy. Na tych samych zasadach kartę otrzyma pacjent hospitalizowany z powodu nowotworu. Karta może zostać również wydana pacjentowi, jeśli nowotwór złośliwy stwierdzono w ramach badań realizowanych w zakresie programów zdrowotnych. Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego Karta diagnostyki i leczenia onkologicznego (DiLO) jest nieodłączną częścią szybkiej terapii onkologicznej. Ma na celu ułatwienie pacjentowi z podejrzeniem nowotworu lub zdiagnozowaną chorobą poruszanie się w nowym systemie opieki medycznej – pełni rolę skierowania, które umożliwia rozpoczęcie leczenia w ramach szybkiej terapii onkologicznej.

Zielona karta onkologiczna de

kwiaciarnia zielona

Pakiet onkologiczny w ZSM Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie realizuje pakiet onkologiczny na oddziałach: chirurgicznym i hematologicznym oraz w poradniach przyszpitalnych. Najważniejszym elementem pakietu onkologicznego jest zielona karta diagnostyki i leczenia onkologicznego, pełniąca rolę skierowania i wskazówek postępowania dla danego pacjenta. Gwarantuje ona, że wizyta lub badanie musi się odbyć w terminie nie dłuższym niż 7 dni. Jak rozpocząć leczenie w ramach szybkiej terapii onkologicznej? Pierwszym krokiem do diagnostyki i leczenia w ramach szybkiej terapii onkologicznej jest zgłoszenie się pacjenta do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), który przeprowadzi dokładny wywiad, oceni dolegliwości pacjenta i w razie potrzeby zleci wykonanie niezbędnych badań. Jeśli na tej podstawie stwierdzi podejrzenie nowotworu złośliwego, skieruje pacjenta do specjalisty właściwego ze względu na umiejscowienie nowotworu lub do onkologa. W tym celu lekarz POZ wystawi pacjentowi kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Zielona gora

zielona karta onkologiczna komu przysługuje

Pierwszy z nich rozpoczyna się podczas wizyty pacjenta u lekarza POZ. Przeprowadza on dokładny wywiad z pacjentem i ocena jego dolegliwości, może również zlecić wykonanie niezbędnych badań. Pacjent, u którego lekarz POZ podejrzewa nowotwór złośliwy (jeśli na podstawie wykonanych badań nie wykluczy tej choroby), otrzymuje kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego, dzięki której szybko dostanie się do specjalisty. Za kolejne etapy diagnostyki: wstępnąi, w przypadku potwierdzenia nowotworu złośliwego, pogłębioną jest odpowiedzialny lekarz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). 7 tygodni Świadczeniodawcy mają obowiązek przestrzegania terminów wyznaczonych na wykonanie diagnostyki onkologicznej. Jest to podstawa szybkiej terapii onkologicznej i ma związek ze zniesieniem limitów na diagnostykę i leczenie nowotworów złośliwych. W przypadku podejrzenia choroby nowotworowej, kartę może wydać również lekarz specjalista. Pierwszym krokiem do otrzymania karty diagnostyki i leczenia onkologicznego jest wizyta u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

  1. Mizerna cicha chwyty i m
  2. Kolory ścian w sypialni beckers
  3. Obsada klanu
  4. Pogoda w kolobrzegu
  5. Problem z zalukaj