Barszcz Z Kiszonych Buraków

  1. Barszcz z kiszonych buraków z fasolą
  2. Barszcz z kiszonych buraków - Przepis na Barszcz z kiszonych buraków - Mojegotowanie.pl

Robiąc zakwas buraczany po odcedzeniu pozostają nam lekko ukiszone buraczki. Wykorzystuję je do ugotowania barszczu. Buraki są już częściowo pozbawione koloru a w czasie gotowania tracą go jeszcze trochę. Nie ma jednak to znaczenia ponieważ po ugotowaniu barszczu dolewam zakwasu buraczanego i barszcz odzyskuje kolor. Może nie tak intensywny jak bym gotowała z surowych, ale smak pozostaje. Po ugotowaniu barszczu buraków jest za dużo. Część z nich kroję w paseczki dodaję do barszczu. Drugą część kroję w kosteczkę, dodaję ogórek konserwowy, cebulę pokrojoną w kosteczkę i sparzoną wrzątkiem i mam sałatkę do obiadu na drugi dzień. Całość polewam oliwą, dodaję pieprz i sól, lub mieszam z majonezem wymieszanym z jogurtem. W ten sposób niczego nie wyrzucam. Do takiej sałatki możemy również dodać 1 wymoczonego śledzia matiasa i mamy kolację- do tego oddzielnie ugotowane jajko na półtwardo- pycha. SKŁADNIKI: ---buraczki, które pozostały po nastawieniu zakwasu buraczanego ---porcja rosołowa lub 3-4 skrzydełka ---15 dkg boczku lub żeberek wędzonych (nie miałam więc dałam kawałek kiełbasy myśliwskiej) ---warzywa jak do rosołu ---6-7 ziarenek ziela angielskiego ---kilka ziarenek pieprzu czarnego ---4 łyżeczki cukru kryształu lub trzcinowego ( do smaku) ---1/2 łyżki chrzanu ze słoiczka lub wg uznania (chrzanu w barszczu nie czuć) ---posiekana zielona pietruszka 1) Buraczki, które zostały po odcedzeniu zakwasu przełożyć do garnka i wlać 2 litry zimnej wody.

Barszcz z kiszonych buraków z fasolą

  1. Prezent urodzinowy dla dziewczyny 2
  2. Barszcz z kiszonych buraków z czosnkiem i koperkiem
  3. Barszcz czerwony z kiszonych burakow
  4. BARSZCZ UKRAIŃSKI Z KISZONYCH BURAKÓW - PrzyslijPrzepis.pl
  5. Barszcz czerwony z kiszonych buraków
  6. Barszcz z kiszonych buraków z fasolą
  7. Barszcz z kiszonych buraków dr dabrowskiej
  8. Dieta cukrzycowa w ciąży 1
barszcz z kiszonych buraków zabielany barszcz z kiszonych buraków czerwonych

Jeśli chcemy przyspieszyć proces kiszenia, dodajmy kawałek skórki chleba razowego – skrócimy czas oczekiwania na zakwas o 2-3 dni. Barszcz z kiszonych buraków możecie podać z uszkami lub innym ulubionym dodatkiem. Smacznego! Barszcz z kiszonych buraków: 1 kg kiszonych buraków (plus sok) 1, 5 l wywaru warzywnego 3-4 ząbki czosnku kilka ziaren ziela angielskiego i czarnego pieprzu szczypta cukru łyżka suszonego majeranku cukier do smaku opcjonalnie: ocet do doprawienia Przygotowanie: Wywar mocno podgrzewamy, dodajemy kiszone buraki wraz z sokiem (zakwasem), dodajemy nieobrane ząbki czosnku, ziele angielskie i pierz. Podgrzewamy niecałą godzinę, nie doprowadzając do wrzenia, a jedynie "pyrkania" barszczu. Pod koniec gotowania doprawiamy zupę suszonym majerankiem, solą i cukrem, a dodatkowo, w razie potrzeby – octem. Barszcz podajemy z uszkami lub innym dodatkiem, a także czysty do krokietów Zobacz też inne nasze przepisy na zupy na zakwasie lub z kwaszonymi dodatkami: Zupa borowikowa na zakwasie z kiszonej kapusty Kaszubska grochówka z kiszoną kapustą Wiosenny barszcz biały na zakwasie z jajkiem i szpinakiem Zupa krem z ogórków kiszonych Jesienna zupa z soczewicy z kiszoną kapustą Barszcz biały na zakwasie z mąki orkiszowej Kapuśniak z kiszonej kapusty na żeberkach

Barszcz z kiszonych buraków - Przepis na Barszcz z kiszonych buraków - Mojegotowanie.pl

W jednym z poprzednich wpisów pokazywałam Ci jak ukisić buraki. Buraki ukiszone. Można więc wziąć się za przygotowywanie z nich potraw. Na pierwszy rzut niech pójdzie barszcz z kiszonych buraków, który zrobiłam "na szybko", z tego co miałam w kuchni, gdy nie wiedziałam co zrobić na obiad. Napisałam, że barszcz jest a'la ukraiński, bo w ukraińskim powinna być jeszcze biała fasola, ale zupa była potrzebą chwili i nie było czasu na moczenie fasoli. Więc bez fasoli, ale też pysznie. Buraki trzymam w litrowych słoikach zawekowane. Na zupę dla 4 osób wystarcza jeden taki słoik. W wersji wegetariańskiej przygotowałam wszystko tak samo, poza oczywiście dodaniem mięsa, w miejsce którego wsypałam do zupy czerwoną soczewicę, w ilości pół szklanki na 1, 5 litrowy garnek. Zakwas z buraków, na którym powstał mój barszcz, może być też świetną podstawą do wigilijnego czerwonego barszczu z uszkami.

W domu u moich rodziców jak zwykle będzie grzybowa:-) A jaki barszcz jest Waszym ulubionym? Jeśli macie ciekawe "patenty" i sprawdzone przepisy, napiszcie koniecznie:-) 0 9 4.

W każdym domu barszcz czerwony robi się nieco inaczej, moja Mama przygotowuje go ze świeżych buraków. Najbardziej lubię jego wigilijną wersję na warzywnym bulionie z suszonymi grzybami. Natomiast teściowa robi barszcz z kiszonych buraków, który także uwielbiam, zwłaszcza, że jest tak cudownie kwaśny i aromatyczny. Od małego kochałam wszystko co kwaśne – sok z kiszonej kapusty, kiszone ogórki, marynowane w occie śledzie czy grzyby pochłaniałam ku przerażeniu ciotek, które mówiły, że zabijam tymi kwaśnościami czerwone krwinki. Mam się świetnie, a miłość do kwaśnych potraw została mi do dziś. Moim stosunkowo niedawnym odkryciem jest sok z kiszonych buraków, który doskonale nadaje się do przygotowania najlepszego na świecie barszczu. Dziś przepis teściowej na to cudo. Spróbujecie? Składniki na 6 porcji: ~ 3 szklanki zakwasu z czerwonych buraków ~ 1, 5 litra bulionu warzywnego/rosołu/bulionu rybnego ~ kilka suszonych grzybów ~ 2-3 ząbki czosnku ~ świeżo zmielony pieprz ~ sól ~ łyżeczka cukru ~ łyżeczka majeranku ~ sok z cytryny do smaku 1 Bulion podgrzewamy, dodajemy do niego grzyby i czosnek, gotujemy około 30 minut.

Gotować na wolnym ogniu pod przykryciem przez około 1 godzinę lub do czasu aż warzywa i grzyby będą miękkie. Pod koniec dodać ziele angielskie i listek laurowy. Ostudzić. Wyjąć grzyby i warzywa z wody, cebulę wyrzucić. Grzyby odcisnąć dokładnie w dłoniach, odłożyć. Kapustę wypłukać dwukrotnie pod bieżącą wodą, włożyć do garnka, zalać niewielką ilością wody (do przykrycia) i zagotować. Po 5 minutach gotowania spróbować wodę oraz kapustę i jeśli są bardzo słone, odcedzić i wlać nową wodę. Kapustę posolić i gotować przez około 40 - 50 minut aż będzie miękka. Ostudzić i odcisnąć w dłoniach tak jak grzyby. Grzyby, kapustę, marchewkę i pietruszkę przepuścić przez maszynkę przez największe oczka. Grzyby i kapustę możemy też drobno posiekać nożem, warzywa zetrzeć na tarce. Wszystko umieścić w misce. Dodać zeszkloną na oleju (około 8 minut) drobno posiekaną dużą cebulę, następnie doprawić solą, pieprzem, dokładnie wyrobić dłonią. Przygotować ciasto pierogowe. Rozwałkowywać po kawałku ciasta na duże placki, małą szklanką wycinać kółka, na środek nakładać po małej łyżeczce farszu, złożyć ciasto na pół, zlepić brzeg i zawinąć na palcu łącząc dwa końce w jednym miejscu, wywinąć "uszko".