Ośmiorniczki Dla Wcześniaków

Liczy się każda wzmianka, która przełoży się potem na kolejną powstałą maskotkę. Pamiętaj – jedna mała ośmiorniczka to jedno małe dziecko, któremu możemy realnie pomóc, jeżeli naprawdę tego chcemy.

Wyborcza.pl

ośmiorniczki dla wcześniaków gdzie kupić

Przypadkiem trafiłam na post na facebooku, gdzie Marta Tomaszewska szukała kogoś kto zrobi dla niej ośmiorniczki do szpitala w Kielcach, gdzie pracuje. Nie czekałam ani chwili! Założyłam GRUPĘ NA FACEBOOKU w ciądu dwóch tygodni liczba członków wyniosła ponad 200 osób! Dziewczyny biorą czynny udział, dziergają, tłumaczą początkującym jak zrobić ośmiorniczkę, dzielą się włóczką, szukają szpitali i koleżanek po fachu. W tej chwili dziergamy ośmiorniczki do czterech szpitali: KIELCE, OPOLE, BYDGOSZCZ, RUDA ŚLĄSKA. Akcja trwa również na UKRAINIE i w HOLANDII Pomagają nam również szklepy; - Szydło - Mila Druciarnia Pracownia Ale Pomysł jest w trakcie projektowania dla nas plakatów. Wspiera nas FUNDACJA KOCHAJ MNIE PO PROSTU Do akcji dołączyć może każdy! Szukamy kolejnych rąk do dziergania, kolejnych szpitali, kolejnych pasmanterii i hurtowni, drukarni i kogoś kto pomoże postawić stronę Jaki jest cel akcji? Bardzo ważny! Macki ośmiorniczek przypominają maluchom pępowinę! Dzieciaczki czuja się bezpieczniej i są spokojniejsze, dzięki czemu nie wyrywają rurek i kabli.

Są takie akcje w internetach wobec których nie można i nie warto przechodzić obojętnie. Jedną z takich akcji jest "Ośmiorniczki dla wcześniaków", która początek swój miała w Danii. Niedawno akcja ta dotarła do Polski i od razu zyskała całe grono fanów i osób, które zadeklarowały wsparcie. Do akcji zgłosiłam się również i ja. zdjęcie pochodzi ze strony akcji O co chodzi w akcji "Ośmiorniczki dla wcześniaków"? To akcja, która ma na celu wyposażenia oddziałów dla noworodków i neonatologicznych w takie piękne szydełkowe ośmiorniczki. Niektórym może się to wydawać dziwne, ale badania pokazują, że ramiona takich ośmiorniczek przypominają małym niemowlakom pępowinę w brzuchu mamy, przez co dzieci czują się bezpieczniej w inkubatorach. Przekłada się to realnie na ich zachowanie, spokój no i nie wyrywają sobie rurek i wenflonów. To cudowna inicjatywa, która wspiera najmłodszych, przebywających jeszcze w szpitalu obywateli. Co to Ośmiorniczki? Jeśli chodzi o samych małych przyjaciół dla wcześniaków to reguły szydełkowania ich, ogólny wzór oraz materiał są ściśle określone przez koordynatorów akcji.

Ośmiorniczki dla wcześniaków

Możecie jednak pomóc i Wy Jak? Np. poprzez: polubienie i udostępnienie profilu akcji na Facebooku; dołączenie do akcji dziergania ośmiorniczek dla osób, które mają chwilę wolnego czasu i nieco umiejętności; do akcji dołączyć można poprzez grupę na Facebooku. To bardzo ważne, aby do nas dołączyć – w grupie znajdują się dokładne informacje na temat wymaganych nici i włóczek, wypełnień, instrukcji wykonania ośmiornic – wszystko to jest bardzo ważne i ze względów bezpieczeństwa musi być przestrzegane; kontaktowanie się ze szpitalami – im więcej szpitali dołączy do akcji, tym większa jest szansa wsparcie wcześniaków ośmiorniczkami; naszym marzeniem jest, aby każdy maluch mógł dostać swoją ośmiorniczkę! pomoc w promocji akcji - im więcej osób dowie się o akcji, tym więcej włóczek, funduszy na materiały, rąk do pracy przekazanie nam włóczek 100% bawełny, zbiórki są w wielu miejscach - na warsztatach, piknikach, w pasmanteriach. wsparcie finansowe poprzez przekazanie dowolnej kwoty na rzecz akcji TUTAJ możecie też przyjść na organizowane w całej Polsce warsztaty.

Ośmiorniczki są produkowane przez wolontariuszki, zgodnie z restrykcyjnymi zasadami. Składają się w 100 procentach z antyalergicznej bawełny i są wypełnione kulką silikonową. Należy prać je w temperaturze 60 stopni. Każdy wcześniak otrzymuje jedną ośmiorniczkę, którą może zabrać ze sobą do domu. W akcję zaangażowało się już wiele szpitali i kobiet, które wykonują zabawki. Miesięcznie potrzebnych jest coraz więcej ośmiorniczek, dlatego uczestnicy kampanii apelują o jej wsparcie. Pomagać można na wiele sposobów: przez polubienie na Facebooku i udostępnianie informacji o akcji, dzierganie ośmiorniczek czy kontaktowanie się ze szpitalami. Można również wesprzeć działania finansowo bądź przez podarowanie nici lub włóczki. Można wydziergać ośmiorniczkę, albo podarować bawełnę na nią. Ja będę dziergać dalej póki mi włóczki starczy, a może ktoś ma zbędna w domu i podaruje?

60 koordynatorów akcji nawiązując współpracę ze szpitalami, przekazuje nieodpłatnie maskotki placówkom, które dalej trafiają na zawsze do maluchów. W Poznaniu ośmiorniczki dostają dzieci ze szpitali przy ul. Polnej, Jarochowskiego i Mickiewicza. Tak dostaniesz zasiłek na dziecko Mała Amelka walczy o życie. Jej los jest w twoim ręku Zobacz także:

Ośmiorniczki dla wcześniaków fundacja

  • Ośmiorniczki dla wcześniaków - HelloZdrowie
  • Ośmiorniczki dla wcześniaków wrocław
  • Dla
  • Jak zwęzić spodnie w pasie bez paska
  • Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych: ośmiorniczki dla wcześniaków - Zdrowie
  • Ośmiorniczki dla wcześniaków – Wcześniak i co dalej
  • Ośmiorniczki dla wcześniaków gdzie kupić
  • Dla richmond
  • Włóczkowe oczka: Ośmiorniczki dla wcześniaków
ośmiorniczki dla wcześniaków

"Ośmiorniczki dla wcześniaków" to akcja charytatywna w której uczestniczy coraz więcej polskich szpitali. Inicjatorką kampanii jest dr Marta Tomaszewska, pediatria z Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka WSzZ w Kielcach. Lekarka przeczytała o bawełnianych ośmiorniczkach dla wcześniaków na blogu Polki mieszkającej w Danii i poprzez media społecznościowe dotarła do kobiet, które charytatywnie zaczęły dziergać zabawki. Dlaczego ośmiorniczki? Wcześniaki po urodzeniu mają potrzebę chwytania. Zaciskają piąstki na kablach, cewnikach, przewodach, które je otaczają w inkubatorze. W ten sposób mogą sobie zrobić krzywdę. Ośmiorniczka jest nie tylko bezpieczna i przyjazna, ale też kształtem przypomina pępowinę. Ośmiorniczki dla wcześniaków fot: klatka z Facebooka/Ośmiorniczki dla wcześniaków Ośmiorniczka kojarzy się z bezpiecznym światem z brzucha mamy, jest też przesiąknięta jej zapachem. Mama, zanim podaruje dziecku zabawkę, pierze ją w domu i śpi z nią trzy noce, aby przeniknęła jej zapachem i dobrymi bakteriami.